Zjednodušený pristup

Skip to main content

Petícia proti spaľovni odpadu pri našej obci

Projekt spaľovne pri Janíku je opäť aktuálny! Úrad vyhovel schránkovej firme! 

Preto sme v priebehu dnešného dňa spustili novú petíciu (www.janikprotispalovni.sk), ktorej cieľom je dať úradom a navrhovateľovi jasne najavo, že naša snaha zastaviť nezmyselnú výstavbu spaľovne medzi obcami Janík, Budulov, Rešica a Peder sa neskončila. Našim cieľom bude fyzicky vyzbierať v daných obciach* čo možno najviac podpisov, aby sme mohli hrdo povedať, že nikto z obyvateľov dotknutých obcí nemá záujem o zhoršenie kvality bývania. Že nikto z nás nemá záujem o to, aby nám sem desiatky nákladných tažkých mechanizmov denne nosili postupne tisíce ton odpadu, ktorý sa tu "zázračne ekologicky" bude meniť na plyn. Že nám záleží na zdraví nás i našich potomkov. Že nám záleží na tom, aby sa o našich obciach nehovorilo ako o "čiernej diere" kde sa v bezprostrednom okolí páli to, čo inde nechcú a radšej zaplatia horibilné sumy za to, aby sa toho zbavili. Dobre totiž vedia, ako veľmi je takéto spracovanie zdraviu škodlivé. 


Za projektom mimochodom stojí schránková firma so sídlom na Seychelách, ktorej sú akékoľvek následky úplne ukradnuté!
 
*PS: Ak nám v spomenutých, no aj iných okolitých obciach viete so zberom podpisov pomôcť, dajte nám prosím vedieť. V obciach Budulov, Rešica a Peder, ktoré sú popri Janíku najviac dotknuté, by sme radi oslovili všetkých občanov. Vopred vám ďakujeme!

Úradné hodiny

Pondelok

08:00 - 15:30

Utorok

08:00 - 15:30

Streda

08:00 - 18:00

Štvrtok

NESTRÁNKOVÝ DEŇ

Piatok

08:00 - 12:00

Kontakty

Sekretariát

Tel. 055 / 464 72 01
Fax: 055 / 464 72 01

E-mail

Sekretariát: 
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Obecný úrad

Adresa

Obecný úrad Janík
Janík 135
044 05 Janík

IČO

00 32 4256

Toto webové sídlo www.obecjanik.sk spravuje Obec Janík a je spracované a naplnené v súlade s platnou legislatívou, podľa pravidiel prístupnosti webového sídla podľa prílohy č. 1 Výnosu o štandardoch pre IS VS (účinnosť 1.10.2008, vydaný vo Finančnom spravodajcovi MF SR č. 9/2008).