Zjednodušený pristup

Kostol v obci Janík – oprava veže kostola

Predpokladaná doba výstavby je 6 mesiacov.

V mesiaci august 2024 predpokladáme výmenu kostolnej veže, vrátane krytiny a klampiarskych konštrukcií, výmenu drevenej stolice, na ktorej sú uložené zvony a nové protidažďové žalúzia.

Zrealizovaním protidažďových žalúzií sa zmení pohľad na okenné konštrukcie.

Pôvodný krov veže, vrátane krytiny sa dá dole za pomoci žeriava, následne rovnakým spôsobom sa dá nová veža vrátene krytiny na vežu.

S výmenou drevených nosných prvkov krovu bude súvisieť aj výmena strešnej krytiny. Kríž na vrchole veže sa demontuje, vykoná sa jeho rekonštrukcia a následne sa osadí na novú vežu.

Stolica zvonov bude rovnako ako krov veže nahradený v celkom rozsahu v pôvodných rozmeroch a pôvodných prierezoch, avšak bude vyššia o 150 mm. Nová stolica bude z agátového dreva, tak isto ako pôvodná. Zrealizuje sa aj nová podlaha, na ktorej bude uložená drevená stolica. Pred rozobratím stolice bude potrebné 3 ks zvonov žeriavom vytiahnuť von. Stolica sa rozoberie na mieste a jednotlivé drevené prvky sa odoberú žeriavom cez otvorenú vežu. Následne sa žeriavom budú do veže umiestňovať nové drevené prvky. Stolica sa zrealizuje priamo na mieste a následne sa žeriavom osadia zvony.

Protidažďové žalúzia doteraz na objekte neboli. Teraz sa navrhlo spolu 7 ks kovových, pevných so sklonom na odvádzanie hnaného dažďa.

Mohlo by vás zaujímať

Úradné hodiny

NESTRÁNKOVÝ DEŇ

Sekretariát

Tel. 055 / 464 72 01
Fax: 055 / 464 72 01

Sekretariát:

Obecný úrad

Obecný úrad Janík
Janík 135
044 05 Janík

IČO

00 32 4256

Toto webové sídlo www.obecjanik.sk spravuje Obec Janík a je spracované a naplnené v súlade s platnou legislatívou, podľa pravidiel prístupnosti webového sídla podľa prílohy č. 1 Výnosu o štandardoch pre IS VS (účinnosť 1.10.2008, vydaný vo Finančnom spravodajcovi MF SR č. 9/2008).